Brąz we wnętrzu niejedno ma imię
Autor: Michał dnia 24th Kwiecień 2018
| 477 wyświetleń

Kolor brązowy budzi skojarzenie ciepła, przytulności. Jest synonimem natury i przyrody. To głównie za sprawą drewna, które może przybierać różne odcienie tej barwy. Od jasnych, jak sosna, buk, dąb po ciemne drewna egzotyczne, jak wenge, merbau, sapella. Stopnie intensywności brązowej barwy oraz rozmaite usłojenie drewna, mogą stać się inspiracją w aranżacji domu czy mieszkania.

Mroczna strona brązu

Wnętrze, w którym dominantą jest kolor brązowy nasycone są elegancją. Ukazuje właściciela mieszkania jako osobę pełną klasy i nieskazitelnego gustu. Okraszony kolorem brązowym pokój zyskuje szyku. Połączenie brązu z ciemną szmaragdową zielenią to kwintesencja wysublimowanego smaku. W takich wnętrzach dobrze będą czuli się zwłaszcza panowie z elit biznesu czy świata zaawansowanej polityki, nie stroniący od trunków z górnej półki w ciemnym miedzianym kolorze, a nierzadko także oryginalnych, kubańskich cygar. Mamy już przed oczami obraz niemal żywo wycięty z filmu o słynnym przestępcy Alu Capone, prawda? Ale taki właśnie jest brąz – tajemniczy, mroczny, skrywający zagadkę.

Brązowy kolor we wnętrzu

Zestawiony z czerwoną cegłą nabiera bardziej surowego, powściągliwego charakteru. Ciemne szarości, metal, szkło i różne odcienie brązu w mozaikowych lub marmurowych kaflach i gresach nadadzą łazience nietuzinkowości. Dla podbicia efektu tajemniczego pokoju kąpielowego, można skusić się na ręczniki w czarnym lub brązowym kolorze oraz czarny papier toaletowy. Taki brązowo-czarny, mroczny total look będzie miał zwolenników wśród osób, które cechuje nieszablonowość, pewność siebie i upór w dążeniu do perfekcji.

Więcej propozycji na użycie brązowego koloru we wnętrzach znajdziecie pod adresem: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/cappuccino-cafe-latte-czy-cynamon-modne-brazy-we-wnetrzach.