CIEKAWE ARANŻACJE W KUCHNI
Autor: Michał dnia 26th Luty 2018
| 141 wyświetleń

ARANŻACJE W KUCHNI

Kuchnia jest miejscem, o które warto zadbać. W końcu to tam gotujemy sobie i nie możemy pozwolić żeby przygotowywać jedzenie w złych warunkach oraz nieprzyjemnym dla oka otoczeniu. W kuchni warto zastosować kolorystyczną aranżację, która będzie pobudzała nasze kubki smakowe i czyniła nasz obiad, śniadanie lub kolacje o wiele smaczniejszymi. W tym artykule przedstawimy państwu kilka ciekawych pomysł na nasze kuchenne rewolucje.

Naturalna zieleń

Człowiek od zawsze pragnie jeść pośród zieleni i natury. Ile to rodzin widzi się często w parkach, robią sobie oni pikniki i zajadą smaczne przekąski. Również w kuchni można się pokusić o zastosowanie zielonej barwy, aby zbliżyć się do natury i poczuć lepiej smak przygotowanych dań. Zapach gotowanej potrawy pośród zieleni, na pewno przekona domowników do jedzenia aż będą się im uszy trzęsły! Dodatkowo można pokusić się o zastosowanie roślinnych motywów, które nadadzą kuchni bardziej swojskiego klimatu.

Industrialne rewolucje

W Polsce od lat 90. panuje moda na industrializm. Trend przybył z USA i trwał tam już od wiele dłuższego czasu. Czemu więc nie wprowadzić bardziej studyjnego i surowego klimatu do kuchni? Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, a trzeba przyznać, że kilka roślinek na tle szarej, betonowej ściany wygląda naprawdę bardzo dobrze. Czerwona cegła może także pobudzić nasze zmysły i ocieplić wnętrze.

Geometryczne kształty

Nie musimy się oszukiwać, że w kuchni łatwo jest utrzymać porządek, bo wcale tak nie jest. Łatwo sobie jednak z tym poradzić, tworząc iluzję porządku, a mianowicie stosując geometryczny kształt mebli! Kanciaste i bardzo proste kształty pozwalają zachować optycznie pozory większej przestrzeni. Łatwiej o czystość w pomieszczeniach, gdzie nie ma jakiś niepotrzebnych szpar czy dziur, a te są gwarantowane przez zdobne umeblowanie.

A gdyby tak nad morze śródziemnomorskie?

Turkusowy kolor jest doskonałą aranżacją w kuchni. Kojarzy się z czystymi wodami, powietrzem i oczywiście doskonałymi potrawami kuchni śródziemnomorskiej, na myśl, o której aż cieknie ślina. Kuchnia urządzona w tym stylu łączy w sobie biel oraz turkus z niewielkimi przebiciami brązu i zieleni. Dzięki takiemu rozwiązaniu kolorystycznemu nawet w zimie poczujemy się jak na letnich, tropikalnych wakacjach!

Pośród soczystej pomarańczy!

Kolorystyka radości, pogody ducha oraz młodości zdecydowanie pomoże potraktować przygotowywanie posiłków jako rozwinięcie skrzydeł swojej kreatywności a nie smutny i ciężki obowiązek. Po ugotowaniu obiadu nie będziemy już zmęczeni a energia będzie z nas tryskać i zarażać optymizmem inne osoby. Warto pomarańcz przebić nutkami zieleni lub ciemnego brązu, co uatrakcyjni wnętrze i sprawi, że będzie wyglądało ono bardziej naturalnie.

Po więcej aranżacji kuchennych zapraszamy pod adres: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/stiuk-na-scianie-w-kuchni-najlepsze-inspiracje