Do jakich kolorów płytek pasują motywy drewna?
Autor: Michał dnia 3rd Lipiec 2019
| 24 wyświetleń

łazienka z elementami drewna

Białe łazienki z drewnianymi elementami podbiły wręcz świat wnętrzarski. Proponuje je obecnie coraz większa grupa architektów wnętrz, tworząca projekty dla klientów prywatnych oraz biznesowych. Jeszcze do niedawna biała łazienka mogła wydawać się nieco szpitalną propozycją. Obecnie ceniona jest ona za prostotę, jasność, a także możliwość stosowania dodatków ożywiających wnętrze. Dlaczego warto stawiać na białe łazienki? Jakie są ich zalety?

Dlaczego białe łazienki stały się popularne?

Szpitalna biel odstraszała jak dotąd osoby aranżujące łazienkę. Działo się tak ze względu na fakt, że wiele publicznych łazienek tworzona jest właśnie zgodnie z takimi rozwiązaniami. Obecnie jednak nieco większe rozmiary płytek i gresów sprawiają, że na ścianie powstać może jednolita tafla, która nijak ma się do wspomnianych wcześniej miejsc. To nowoczesność, prostota i harmonia w najlepszym wydaniu. Osoby, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, zauważyło, że doskonałe połączenie stanowi biała łazienka z elementami drewna. Bez względu na to, czy jest to surowe drewno, czy też jedynie motyw drewna na gresie, łazienka może prezentować się niebanalnie i elegancko. Dzieje się tak za sprawą zdolności drewna do ożywiania wnętrz. Łazienka nabiera nieco tropikalnego charakteru, a osoby korzystające z niej czują się w takim wnętrzu doskonale.

Do jakich kolorów pasują motywy drewna?

Czy biel to jedyny kolor, który warto połączyć wraz z drewnem? Nie, jednak kontrast tworzony przez te kolory z pewnością stanowi najmniej banalne i najbardziej efektowne połączenie. Wiele osób postanawia stworzyć także łazienkę z elementami drewna w połączeniu z szarością i jaskrawymi kolorami. O ile szarość jest jasna, może okazać się to dobry pomysł. Niekoniecznie drewno prezentuje się jednak atrakcyjnie z soczystymi i krzykliwymi kolorami. To stanowczo zły pomysł. Jakie zalety ma biała łazienka z elementami drewna? Przede wszystkim doskonale pasuje do małych pomieszczeń. Mieszkańcy blokowisk mogą więc wykorzystać ten patent, aby nieco optycznie powiększyć wnętrze. Efekt wzmocnić można także dzięki zastosowaniu luster na ścianach. Biała łazienka z drewnem w bloku to doskonały pomysł. Kolejnym atutem takie rozwiązania jest także możliwość ożywienia wnętrza kolorowymi dodatkami, takimi jak świece, zasłony, czy ręczniki. Kolory można zmieniać w zależności od chęci, pory roku, a nawet w zależności od okresów świątecznych. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji właścicieli łazienki oraz ich gustu i aktualnego nastroju. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/biala-lazienka-z-elementami-drewna-najlepsze-aranzacje