Dobrej jakości odzieży BHP
Autor: Piotr dnia 3rd Styczeń 2016
| 327 wyświetleń

W wielu zawodach przy wykonywaniu pracy niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie pracownika przed różnego rodzaju zagrożeniami, które przy wykonywaniu takiej pracy mogą się pojawiać. Nie można również zapominać, że przy realizowaniu pracy w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie czystości i sterylności również używanie własnej odzieży przez pracownika nie jest możliwe.

Za bezpieczeństwo pracy czyli zapewnienie również odpowiednich strojów dla pracowników odpowiada dana firma.

W przypadku pracy realizowanej w niebezpiecznych warunkach odzież bhp musi spełniać określone normy, które przedstawiane są w przepisach zarówno polskich jak unijnych urzędów. Producenci zapewniają, że ich odzież spełnia określone normy. Jednak dobrej jakości odzież bhp dobrze, gdy posiada również dodatkowe certyfikaty.

Trwałość odzieży BHP

W dłuższym okresie czasu odzież BHP może być użytkowana, jeśli jest wykonana z trwałych materiałów. Trzeba brać pod uwagę, że odzież robocza jest intensywnie używana a jednocześnie musi być często czyszczona, co wymaga zastosowania wysokiej jakości a często nowoczesnych materiałów. Oszczędności na jakości takiej odzieży rzadko się opłacają.

Jednocześnie rodzaj  materiałów używanych do wyprodukowania odzieży, czy rodzaj stosowanej technologii produkcji wpływają również na wygodę użytkowania danego ubrania, co znów przekłada się na wydajność wykonywania pracy.

Odzież dla pracownikabhp_ciuchy4

Odzież dla pracowników to nie tylko spodnie, czy koszule, kurtki, bluzy, ale również dodatkowe elementy stroju takie jak kask czy okulary. Jakość takich elementów stroju wpływa na bezpieczeństwo oczu, twarzy pracownika.

Najczęściej takie elementy stroju używane są w przypadku realizowania prac budowlanych, gdzie pracownicy nie spotykają się z niebezpiecznymi materiałami, ale mogą znajdować się w niebezpiecznych sytuacjach.

W ramach pracy realizowanej na budowach bardzo często niezbędne jest również korzystanie z ubrań odblaskowych, które niezbędne są przede wszystkim przy wykonywaniu pracy na zewnątrz budynków w miejscach, gdzie występuje, choćby ruch drogowy.

Sprawdź też: Odzież BHP – Sklep Ferpol