Drewniana huśtawka w ogrodzie – zrób to sam
Autor: Andrzej dnia 20th Luty 2016
| 349 wyświetleń

Piękny i funkcjonalny ogród to marzenie każdego, kto urządza dom. Odpowiedni projekt pozwala na zaaranżowanie przestrzeni w sposób praktyczny – tak by każdy, kto z niej korzysta, wyciągał dla siebie korzyści. Tyczy się to nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Aby umilić im czas spędzony w ogrodzie, możemy wprowadzić do niego elementy takie jak huśtawka.

Huśtawka dla dzieci w ogrodzie

Aktywność na świeżym powietrzu to bardzo ważny element rozwoju każdego dziecka. Posiadanie ogrodu pozwala na zwiększenie możliwości poznawczych dzieci oraz spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, wśród roślin i zieleni.

 

drewniana huśtawka ogrodowa

 

Huśtawka – rozrywka i funkcjonalność

Ogrodowa huśtawka przynieść może wiele radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Drewno w towarzystwie ogrodowej roślinności pozwala odprężyć się i w ciszy poczytać książkę lub poczuć się jak za dawnych lat, gdy beztrosko spędzaliśmy czas jako dzieci. Huśtawkę ogrodową nabyć możemy jako gotowy produkt w sklepach z akcesoriami ogrodowymi, możemy jednak pokusić się na jej własnoręczne skonstruowanie. Drewno, metal lub inne materiały – wedle naszego uznania i projektu całościowego ogrodu, mogą posłużyć nam do zbudowania huśtawki. Własnoręczna konstrukcja pozwoli na uzyskanie dokładnie takiego efektu, na jakim nam zależy.

Drewniana huśtawka – na co zwrócić uwagę?

Podczas przygotowań do skonstruowania drewnianej huśtawki, należy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego zostanie ona zbudowana. Początkowo poszukajmy instruktażu, najlepiej takiego, który opisuje konstrukcję wykonaną ze struganych kantówek oraz desek (materiały tego typu dostaniemy choćby w tartakach). Drewno powinno być jak najbardziej odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, sięgajmy więc choćby po modrzew.