Drewniane pomieszczenia i elementy w domu jednorodzinnym
Autor: Michał dnia 22nd Marzec 2018
| 196 wyświetleń

Drewniana dekoracja

Drewno jest bardzo przyjemnym tworzywem, dzięki któremu możemy zaprojektować ciekawie dodatki do pomieszczeń, na przykład do salonu. Również może służyć jako wykończenie ścian, dzięki czemu nadamy wnętrzu ciepłego nastroju. Drewno możne być wykorzystywane w celu nadaniu pomieszczeniom stylu retro, chociaż coraz częściej spotyka się rozwiązania, które umożliwiają unowocześnienie wnętrz. W tym artykule przedstawię kilka sposobów na to, w jaki sposób wykorzystać drewno do urządzenia pomieszczeń w domu jednorodzinnym.

Drewniane schody

Drewno jest bardzo często wykorzystywane w projektowaniu schodów. Często takie schody wyglądają niezwykle elegancko, szczególnie jeśli pasują do reszty pomieszczenia. Dla przykładu – warto zainwestować w ciemny kolor drewna dla schodów, jeśli pomieszczenie ma białe ściany. Dzięki temu można uzyskać nowoczesny styl. Szczególnie dobrze jest, kiedy ściany mają gładką fakturę, dzięki czemu bardziej kontrastują ze strukturą zastosowanego drewna.

Drewniane elementy ścian

Często w stylu industrialnym, możemy spotkać się z rozwiązaniem, w którym część gładkiej ściany to goła cegła. Ten sam efekt możliwy jest przy wykorzystaniu drewna. Dzięki temu uzyskamy kontrast, który zdecydowanie zwiększy poziom nowoczesności naszego wnętrza. Ściana w tym stylu będzie doskonałym rozwiązaniem, który zachwyci oczy zarówno Twoje, jako gospodarza, jak i Twoich gości!

Dodatki i meble

Dzięki uniwersalności drewna, jako budulca, możliwe jest również zbudowanie mebli oraz dodatków. Te idealnie wpasują się zarówno w nowoczesny styl aranżacji pomieszczeń jak i nadanie wnętrzu charakteru retro. Nowoczesne meble będą raczej pozbawione większych zdobień i cechować będzie je zdecydowanie większa prostota i minimalizm. Dobrze jest zainwestować w ciemne drewno, które odpowiednio będzie kontrastować na tle białych ścian. Warto jednak zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem drewnianych elementów w domu. Nie tylko w przypadku mebli i dodatków ale także reszty rzeczy, do których budowy zostało wykorzystane drewno.

Bejcowanie drewna

Drewno, w celu odpowiednio zabezpieczenia, powinno się zabejcować. Proces pozwala na bardzo głębokie zaimpregnowanie oraz nadanie ciekawego koloru drewnianym elementom. Wbrew pozorom jest to łatwy proces, który pozwala na zmianę barwy drewna przy zachowaniu widoczności słojów. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć elementy, które będą zaskakiwać i po prostu dobrze wyglądać. Więcej o tym, jak bejcować drewno, szczególnie drewno sosnowe, możecie poczytać pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/bejcowanie-drewna-sosnowego-3-praktyczne-wskazowki.