Drewno we wnętrzach – jak je wykorzystać najlepiej
Autor: Michał dnia 18th Sierpień 2018
| 214 wyświetleń

Drewno wciąż znajduje się w czołówce materiałów, najchętniej wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Styl industrialny, minimalistyczny czy skandynawski, a zatem najmodniejsze trendy ostatnich sezonów, adaptują drewno do swoich potrzeb. Wykonane z niego elementy wyposażenia stanowią tam gustowny dodatek. Szukając pomysłów na drewno we wnętrzach, warto zwrócić uwagę na jego połączenie z bielą. Szczególnie efektywnie sprawdza się ono w kuchni oraz łazience. Pomieszczeniach o praktycznym zastosowaniu, które powinny być też estetyczne i przyjemne dla oka.

biel w łazience

Biała kuchnia z drewnem: aranżacje pasujące do różnych stylów

Zarówno drewno, jak i kolor biały, należą do uniwersalnych elementów wyposażenia. Sięgają po nie zwolennicy przeróżnych trendów wnętrzarskich. Te współcześnie najmodniejsze, należy do nich chociażby minimalizm, często opierają się na białych meblach o geometrycznych kształtach. Ich błyszcząca biel z drewnem na podłodze komponuje się świetnie. Połączenie kontrastujących ze sobą kolorów oraz różnych faktur powierzchni sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Ponadto dzięki naturalnym akcentom kuchnia zyskuje na przytulności. Warto jednak pamiętać, że połączenie drewna z bielą nie jest innowacyjnym pomysłem. Wręcz przeciwnie, koncept ten znany jest od dawna. Za dowód może posłużyć klasyczna kuchnia biała z drewnem retro, jaką spotyka się w niejednym starszym domu.

Łazienka biała z drewnem: aranżacje na różne potrzeby

Połączenie bieli i drewna sprawdza się w różnych łazienkach. Te mniejsze zyskują na zastosowaniu jasnego koloru, dzięki któremu wnętrze wydaje się przestronniejsze. Jednocześnie ciekawym pomysłem jest też duża łazienka biała z drewnem aranżacje skomponowane w ten sposób czynią to pomieszczenie przyjemniejszym w odbiorze. Aranżujący powinni też wziąć pod uwagę różne warianty łączenia koloru białego z drewnem. Na przykład w stylu skandynawskim często spotyka się naturalne deski, kontrastujące z białym wyposażeniem i glazurą w zbliżonym kolorze. Jednak łazienka utrzymana w tonacjach śródziemnomorskich najczęściej łączy te dwa elementy. Drewniane meble oraz parkiet pomalowane są na biało, a ewentualne dodatki występują w żywszych kolorach, wśród których króluje błękit.

Pomysłów jak dobrze wykorzystać drewno we wnętrzach jest bez liku. Wystarczy zajrzeć do sieci czy magazynów wnętrzarskich, by przekonać się, jak oryginalnym i zarazem uniwersalnym rozwiązaniem pozostaje biała kuchnia z drewnem aranżacje tego rodzaju powinny zatem zwrócić uwagę zwolenników różnych stylów urządzania. To samo można powiedzieć o białej łazience. Uzupełniona drewnianymi elementami staje się bardziej przytulna i zachęca do częstszych chwil relaksu.

Więcej inspiracji znajduję się w poradniku firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-efektywnie-laczyc-biel-z-drewnem-we-wnetrzach