Jak urządzić łazienkę z elementami bambusa?
Autor: Michał dnia 15th Marzec 2019
| 19 wyświetleń

łazienka z elementami z bambus

Urządzenie łazienki jest jednym z większych wyzwań w domu. Zazwyczaj dość trudno jest zagospodarować przestrzeń ze względu na jej metraż, dziś łazienki są stosunkowo małe. Dlatego też wiele osób pragnie optycznie powiększyć przestrzeń i minimalizować ilość mebli, jednak nie zapominając o gustownych dodatkach.

Jakie bambusowe dodatki można umieścić w łazience?

Dziś dla wielu osób prawdziwą inspiracją na łazienkę, jest wykorzystanie elementów z bambusa czy też posiadających jego motyw. Co zatem można umieścić w łazience, by wykreować taką przestrzeń? Warto pokusić się o inwestycję w bambusowy kosz na pranie. Wygląda on bardzo elegancko, dość klasycznie i przede wszystkim naturalnie. Tego typu kosze są zazwyczaj dość duże, a zatem wystarczą na potrzeby większej rodziny. Idąc tym tokiem myślenia, dobrze jest zainwestować również w bambusową drabinę, która ma zawieszony na sobie kosz na ręczniki. Bardzo często w łazienkach trudno jest wygospodarować jakieś miejsce na ręczniki, dlatego trzyma się je w innych domowych szafach. Tymczasem takie rozwiązanie sprawia, że zawsze są one pod ręką, przykładowo gdyby jakiś gość chciał z nich skorzystać. Bambusowe dywaniki bądź też dywaniki z bambusowym wykończeniem, także świetnie sprawdzają się w łazienkach. Takie wprowadzenie kilku jednolitych pod względem stylu elementów sprawia, że łazienka staje się spójna pod względem stylu. Dobrze jest niewątpliwie pomyśleć również o wielu innych dodatkach, których obecnie na rynku nie brakuje.

Tapeta z motywem bambusa

Najwięcej inspiracji odnośnie łazienki z motywem bambusa, można znaleźć oczywiście w internecie. Są to nie tylko pomysły na dodatki do łazienki, ale także jej stylowe wykończenie. Obecnie wpisując w wyszukiwarkę hasło „łazienka bambus inspiracje”, można natknąć się na wiele ciekawych tapet do łazienki. Są one oczywiście wykonywane z materiałów odpornych na wilgoć, dlatego też z powodzeniem można kłaść je w tym pomieszczeniu. Tapety z motywem bambusa, zazwyczaj są utrzymywane w jaskrawych odcieniach zieleni. Może się to wydawać dość mocny kolor do łazienki, ponieważ zazwyczaj utrzymuje się je w bieli i szarościach, które dobrze powiększają przestrzeń. Jednak taki jaskrawy element może sprawić, że całe pomieszczenie ożyje i stanie się bardziej nietuzinkowe. Takie tapety warto połączyć z jakimś innym dodatkiem, w podobnym kolorze. Mogą być to przykładowo ręczniki czy też dozownik do mydła. Warto urządzając łazienkę dbać o to, by była ona spójna i by jej elementy wzajemnie się uzupełniały. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/szybkie-metamorfozy-odc-127-mala-lazienka-z-bambusem