Kominek w nowoczesnym salonie
Autor: Michał dnia 10th Sierpień 2018
| 210 wyświetleń

salon z kominkiem kolory

Nowoczesny salon to wnętrze urządzone dosyć minimalistycznie. Dominują w nim stonowane kolory, przełamane gdzieniegdzie żywszymi barwami. Całość prezentuje się świeżo i przestronnie. Czy zatem kominek w nowoczesnym salonie to dobre rozwiązanie? Jak wkomponować go we współczesne aranżacje? I jakie kolory do salonu z kominkiem warto zastosować?

Jak urządzić mały salon z kominkiem?

Niewielki salon trzeba urządzać szczególnie rozważnie. Nie ma w nim miejsca na zbędne bibeloty, zwłaszcza jeżeli jest utrzymany w nowoczesnym stylu. W niemal każdym tego rodzaju wnętrzu znajdzie się jednak miejsce na kominek. Dzięki niemu pomieszczenie stanie się przytulniejsze i zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze. Jak urządzić mały salon z kominkiem? Warto rozważyć kominek narożny, który można wkomponować w załamanie ściany. Otworzy on nieco przestrzeń, a zatem optycznie powiększy całe wnętrze. Nowoczesne aranżacje skłaniają do korzystania z prostych, oszklonych kominków. Takie modele są zazwyczaj wkomponowane w ścianę i znajdują się naprzeciw strefy wypoczynkowej z kanapą czy sofą w roli głównej. Inną kwestią jest na jaki kolor pomalować salon z kominkiem, jeżeli wielkość tego wnętrza jest ograniczona? Na szczęście nowoczesna stylistyka bazuje na jasnych barwach, które sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Kominek pięknie komponuje się chociażby z białymi ścianami oraz szarymi meblami.

zestawienia kolorów salon kominek

Jaki kolor do salonu z kominkiem?

Kominek to wyrazisty element wyposażenia. Jego ciemną szybę najlepiej zestawić z jasnymi barwami. Jaki kolor do salonu z kominkiem wybrać na ściany? Styl nowoczesny skłania ku najprostszym rozwiązaniom, a zatem szary w różnych wariantach oraz biel z brązowymi dodatkami. To oczywiście tylko propozycja, która jednak pozwoli na częste modyfikacje aranżacji przy użyciu dodatków. Pod tym względem salon z kominkiem i bez niego nie różnią się zatem od siebie. Warto natomiast dokładnie zastanowić się, jaka farba do salonu z kominkiem będzie najlepsza? Przede wszystkim powinna być odporna na regularne czyszczenie. We wnętrzach z kominkiem zanieczyszczenia na ścianach dają się szczególnie we znaki, więc wysokiej jakości farba zmywalna to podstawa.

Bez względu na to, czy urządza się mały, a może dosyć duży salon z kominkiem jaki kolor ścian zastosować to pytanie, które warto zadać sobie w pierwszej kolejności. We wnętrzach nowoczesnych stosowane są najczęściej spokojne barwy bazowe, stanowiące piękną oprawę dla wyrazistego dodatku, jakim jest kominek. Nie należy też obawiać się jego montażu w niewielkim wnętrzu. Kominek nie zajmuje dużo miejsca, można go natomiast wkomponować w niemal każdą aranżację.

Więcej przydatnych informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/nowoczesne-zestawienia-kolorow-scian-do-salonu-z-kominkiem