Malowanie wnęki – inspiracje dla salonu
Autor: Michał dnia 3rd Wrzesień 2018
| 205 wyświetleń
jak pomalować wnęke

Obecność wnęki w pokoju to jego atut. Warto taką zaletę wykorzystać, by stworzyć bardziej atrakcyjną przestrzeń. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor dla ściany w tym miejscu. Wnęka może pojawić się naturalnie. Jest to element, dzięki któremu pokój staje się ciekawszy. Dlatego też, jeśli jej nie ma, to czasami specjalnie się ją tworzy. By najlepiej taki atut wykorzystać, warto przemyśleć, jak pomalować wnękę, bo możliwości są różne. Wybór będzie uzależniony od tego, jak bardzo wyrazistą ozdobą ma ona być.

Malowanie wnęki na ciemniejszy odcień koloru ścian

Ten atrakcyjny obszar może zostać pomalowany na taki sam kolor, jaki znajduje się na ścianach w salonie. Jeśli jednak ma się wnęka wyróżniać, to warto wybrać ciemniejszy odcień tego koloru. Kiedy chodzi o to, jak pomalować wnękę w pokoju, by zyskać znakomite tło dla ozdób, to jest to doskonała opcja. Aranżacja nadal jest spokojna, a przedmioty ozdobne będą dobrze wyeksponowane. Ciemniejszy kolor w tym miejscu sprawi, że pokój dzienny stanie się bardziej przytulny. Będzie też bardziej elegancki. W jasnoszarym salonie wnęka może być ciemnoszara, w jasnobeżowym może być ciemnobeżowa. Podobnie można postąpić, jeśli ściany salonu są w wyrazistych barwach.

Jak malować wnęki, by było jeszcze ciekawiej

Inna możliwość to pomalowanie wnęki na inny kolor niż ma ściana, w której się ona znajduje. Przy takim wyborze wnęka jeszcze mocniej przyciąga wzrok. Jest bardziej wyrazista i stanowi równie ważną ozdobę, jak przedmioty wyeksponowane na jej tle. Przy takim wyborze aranżacja staje się bardziej dynamiczna. Salon może także zyskać więcej ciepła. Jedna z opcji, jak malować wnęki w szarym salonie, to różne odcienie różu lub czerwieni. To dobry wybór, kiedy nowoczesnemu wnętrzu trzeba dodać więcej ciepła. Kolor wnęki musi być z czymś powiązany. Może być to barwa wybrana dla innej ściany albo występująca gdzieś jeszcze w salonie. W takim kolorze mogą być zasłony czy rolety albo dywan przy kanapie. Ważne, aby jeszcze gdzieś był. Często wnęka malowana jest tak samo, jak cały pokój. Jednak taki wybór nie pozwala w pełni wykorzystać jej możliwości zdobienia przestrzeni. Kiedy ważne jest, jak malować wnęki w ścianie, by pokój był ciekawszy i bardziej wyjątkowy, to warto wybrać inaczej. Ciemniejszy odcień albo inny kolor, znajdujący się gdzieś jeszcze, to wybory dobre dla eleganckiego wnętrza. Można skorzystać z takich pomysłów nie tylko przy aranżacji salonu. Jeśli wnęki są w sypialni, domowym gabinecie czy w holu, to też warto uczynić je ozdobami takich przestrzeni. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-pomalowac-wneke-porady-kolorystyczne-i-aranzacyjne