Mieszkanie w małym bloku czy w wieżowcu – co wybrać?
Autor: Dawid dnia 18th Wrzesień 2015
| 345 wyświetleń

O małych blokach słów kilka

Zazwyczaj wszyscy mieszkańcy małych bloków się znają, każdy kojarzy swoich sąsiadów, albo chociaż kojarzą ich, z wyglądu. Takie małe, kameralne bloki najczęściej posiadają od dwóch, do czterech pięter, oraz kilka, niewielkich klatek.
Trzeba pamiętać o tym, że małe bloki nie posiadają wind, więc jeśli chcemy mieszkać na czwartym piętrze to zdecydowanie musimy upewnić się, że nie będziemy skazani na wnoszenie wózka (jeśli posiadamy dziecko) i będziemy mogli bez obawy pozostawić go, przykładowo na parterze.

A jak wygląda mieszkanie w wieżowcu?

Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej, na osiedlach, na których znajduję się wieżowce sąsiedzi nie znają się, zazwyczaj nawet nie kojarzą swoich twarzy, w końcu 11 piętrowe bloki posiadają kolosalną liczbę mieszkańców, czasem pięter jest więcej, a trzeba pamiętać, że osiedle to wiele bloków, więc szanse na zawarcie sąsiedzkich przyjaźni w takich miejscach są nikłe.

Jest jedna niewątpliwa zaleta takich wieżowców, przypominających drapacze chmur, a mianowicie, każdy z nich posiada windę, wejście na górę z wózkiem, lub ciężkimi zakupami to praktycznie żaden problem. Takie blokowiska są także w większości nowoczesne, posiadają własne parkingi, przed blokiem, lub w podziemiach, a to jest zdecydowaną zaletą dla posiadaczy samochodów, szukanie miejsca parkingowego to prawdziwa udręka.

mieszkania w bloku
Tak wyglądają mieszkania w blokach

Trzeba pamiętać, że niezależnie od tego czy nasz wybór padnie na mały blok, czy na wieżowiec powinniśmy zapoznać się z okolicą, czyli sklepami, przystankami autobusowymi, oraz tramwajowymi, które znajdują się w okolicy.
Ważne jest też wcześniejsze upewnienie się czy nie będziemy musieli znosić zbyt głośnych, lub złośliwych sąsiadów, tacy niestety mogą trafić nam się niezależnie od tego gdzie zamieszkamy.
Trzeba pamiętać także o tym, że opłaty czynszowe często zupełnie inaczej rysują się w małych blokach niż w wieżowcach.
Niezależnie od tego na jaki rodzaj budynku padnie nasz wybór nasza decyzja powinna być dokładnie przemyślana, w końcu mieszkanie wybiera się na długie lata i ważne, aby czuć się w nim komfortowo.