Nowoczesne kolory we wnętrzach – atrakcyjne i przyjazne aranżacje
Autor: Michał dnia 21st Sierpień 2018
| 329 wyświetleń
ciepłe wnętrze koloru

Wnętrze urządza się nie tylko meblami i dodatkami, ale też kolorem. By podkreślić jego nowoczesność, można wybrać modne obecnie kolory.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przy nowoczesnej aranżacji zastosować dowolny kolor. Jednak decydując się na modny, podkreśla się tę nowoczesność. Można wybrać do wnętrza kolory ścian, które je ożywią. To się czasami przydaje minimalistycznym aranżacjom. Wśród modnych są zarówno ciepłe, jak i chłodne kolory. Jest w czym wybierać.

Jaki kolor wnętrz jest modny

Najczęściej można się spotkać z informacjami o modnych białych i szarych wnętrzach. O tym, że takie są teraz na czasie, wie nawet ktoś, kto mało interesuje się aranżacją wnętrz. Jednak modnych jest więcej. Jeśli pozostać w grupie barw chłodnych, to do bieli i szarości dochodzi jeszcze niebieski. Wszystkie one są dosyć spokojne. Jak ożywić wnętrze pokoju się zamierza, ale chłodnym kolorem, a nie ciepłym, to warto wybrać turkus. To chłodna barwa, wyrazista i modna.
Wnętrza ciepłe i przytulne zyskuje się dzięki barwie beżowej oraz różnym ciepłym kolorom. Beż to klasyka, ale wciąż na czasie. Zyskuje się dzięki niej neutralną, ale i ciepłą aranżację. Modne obecnie ciepłe barwy to: bordowy, mocny róż, żółty i limonka. Dobór koloru wnętrza będzie zależał od tego, jaki ma mieć ono charakter, jakie oddziaływanie i co się lubi.

Czasami, by zyskać zamierzony efekt, trzeba zdecydować się na dwa czy trzy kolory ścian. W nowoczesnych aranżacjach jest to popularne rozwiązanie.

Kolory wnętrz a samopoczucie

Wybierając kolory dla wnętrza, nie można pominąć tego, jak oddziałują na samopoczucie. Przestrzeń, w której się tak często przebywa, musi oddziaływać dobrze. To ważniejsze od mody, ale też jedno drugiego nie wyklucza. Wnętrza mieszkań mogą mieć kolory ścian mieć modne, a zarazem pozytywnie oddziałujące. Szary to kolor elegancki. Podobnie jak niebieski wprowadza spokój do wnętrza. Niebieski daje skojarzenia z wodą i niebem, więc znakomicie relaksuje. Biel to barwa świeżości i czystości. Pomimo tych zalet barwy te mogą działać niekorzystnie, jeśli będą dominować. Nie na wszystkich, ale są osoby, które z czasem mogą zacząć się źle czuć w takich mieszkaniach. Receptą na to jest łączenie kolorów. Dzięki temu, że jedna czy dwie ściany są inne od pozostałych, we wnętrzu jest ciekawiej. Dla wnętrza łączenie kolorów daje dużo. Jeszcze więcej zyskać mogą domownicy, bo przestrzeń będzie mieć lepszy wpływ na samopoczucie. Sprawdzone połączenia to barwy neutralne z wyrazistymi. Jeśli kolorem wyrazistym będzie barwa chłodna, to można dodać trzeci kolor, cieplejszy. Może pojawić się na ścianie albo w dodatkach. Wiedząc, jakie kolory wnętrz są teraz na topie, warto jeszcze poznać kilka modnych połączeń. To np. szary z bordowym albo różowym, beżowy z błękitem, szary z błękitem, beżowy z turkusowym oraz szary z bielą i żółtym. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jak-ozywic-wnetrze-pokoju-inspiracje-kolorow-scian