Nowoczesny przedpokój – inspiracje kolorystyczne
Autor: Michał dnia 24th Czerwiec 2019
| 21 wyświetleń

biały przedpokój inspiracje

Każdy obszar mieszkania warto urządzać z równą starannością. W przedpokoju nie spędza się wiele czasu. Ma jednak i to miejsce swoje znaczenie. Dobrze urządzony lepiej wypełnia swoje zadania.
Przedpokój wita wracającą osobę, powinien więc robić dobre wrażenie. Pełni też funkcję reprezentacyjną. Wszystko jest w nim ważne. To, jakie ma przedpokój kolory ścian, jakie wyposażenie i jakie ozdoby. Kluczowy jest jednak wybór kolorów, głównie ścian. To one mają największy wpływ na aranżację. To dzięki nim nawet mały przedpokój może wyglądać znakomicie.

Kolory ścian w przedpokoju

W nowoczesnych wnętrzach często sięga się po biel i jasną szarość. To kolory neutralne, dodające elegancji i odpowiednie do niewielkich obszarów. Przedpokoje zwykle nie są duże. Wybierając jedną z tych barw, zyskuje się wrażenie większej przestronności. Kolory te można też łączyć. Dobry na mały przedpokój kolor ścian to także beż. To barwa, która znów staje się modna. Kiedy lubi się ciepłe klimaty, to do niewielkiego nowoczesnego przedpokoju jest ona idealna. Jeśli przedpokój jest duży, można pomalować ściany na ciemniejszy odcień szarości. Ciepła mogą dodać brązowe akcenty. Modne także są ciemne i wyraziste kolory. To także wybór do większych przedpokojów. I nawet tam, by nie stracić wrażenia przestronności, stosuje się je jako akcenty.

Mały nowoczesny przedpokój – inspiracje

Duży obszar łatwo jest urządzić atrakcyjnie. Jest więcej miejsca na atrakcyjne meble i na ozdoby. Można pomalować fragment ściany na intensywny kolor. Jednak i mniejszy przedpokój może wyglądać ciekawie. Dotyczy to i takiego, który jest niemal w całości biały. Jakie na biały przedpokój inspiracje się spodobają, to zależy od tego, jaki chce się mu nadać klimat. Może być to pogodne, jasne, przyjazne wnętrze. By takie mieć, do białego obszaru wystarczy parę jasnozielonych dodatków. Można także wybrać inny pogodny kolor np. błękitny. Poważny i elegancki wygląd zyskuje się, jeśli biało-szaremu przedpokojowi doda się trochę ciemnych akcentów. Może to być czerń albo ciemna szarość. Nowoczesna, dynamiczna aranżacja przedpokoju to połączenie bieli, czerni i żółci. To bardzo energetyczna mieszanka. Łagodniej prezentuje się to zestawienie, jeśli znajdzie się w nim i kolor szary. Kolor pojawia się nie tylko dzięki farbie do ścian. Jeśli wybierze się np. biel czy szarość, to tak może mieć pomalowane przedpokój ściany. Kolory te mogą też zostać wprowadzone inaczej np. przez wyłożenie jednej ze ścian kamieniem albo cegłą. Natomiast akcenty kolorystyczne mogą tworzyć wieszaki, pudełka, krzesła czy ławki, ramki obrazów. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku  firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/bialy-kolor-scian-w-przedpokoju-inspiracje-i-pomysly