Oferty deweloperów mają coraz więcej domów jednorodzinnych
Autor: Dawid dnia 4th Październik 2015
| 314 wyświetleń

Przychodzi taki czas, gdy domek z marzeń może nabrać realnych kształtów. Urządzic się w życiu – któż o tym nie marzy. Mieć wystarczajaco dużo, by nie musieć zastanawiać się, skąd na to wszystko  mieć. Pierwsze mieszkanie nie musi być ogromne, pierwszy domek nie musi być od razu super nowoczesny.

Różnice kulturowe dotyczące majątku i posiadania domu

Posiadanie dobrej pracy, własnego samochodu, mieszkania czy domu jest wynacznikiem ozycji społecznej. W wielu krajach europejskich jest tak, ze wraz z awansem w pracy awansuje się z dzielnicy do dzielnicy, z tańszej do droższej. Zmienia model samochodu na bardziej wypasionej. U nas nie obowiązuja jeszcze takie zasady społecznej roszady. Może to i lepiej, że nie mamy takich mozliwości nie tylko finansowych, ale i mieszkaniowych czy przestrzennych, które umożliwiałyby przeprowadzanie się kilka czy kilkanaście razy w życiu. Statystyczny Amerykanin podobno czyni to co najmniej siedem razy w życiu. Polak przeprowadza się dwa razy.

Te dane statystyczne nie dotyczą już najmłodszego pokolenia, które jest zdecydowanie bardziej mobilne, ale jeszcze nie tak nowoczesne jak młodzi w innych krajach europejskich. Tam panuje moda na wynajmowanie, w Polsce cały czas –  moda na posiadanie. Koniecznie musimy mieć własne cztery ściany, wynajmowanie ich to daleko posunięta rozrzutność. Zamiast wynajmować, wolimy za tę kwotę spłacać raty kredytu. I tak marzenie o domku z ogródkiem jest ideą, którą dosyć szybko staramy się wcielić w życie.

Dom na kredyt

Dlatego banki notują wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, pomimo ze należy mieć obecnie wkład własny, aby cokolwiek móc kupić.  Staramy się kupić własne mieszkanie lub domek, gdy zakłamy własną rodzinę. Osiedla mieszkaniowe na przedmieściach oferują domy jednorodzinne w różnych cenach. Powstają osiedla złożone z domków, lecz także budowane tam są segmenty czy bliźniaki. Różnorodność dostosowana jest do potrzeb rynku i mozliwości finansowych klientów. Domy jednorodzinne budowane na nowych osiedlach posiadają metraż od 100-110 m kw powierzchni uzytkowej do prawie 300 m kw.