Piękne i oryginalne mieszkanie? Fuksja to dobry wybór
Autor: Michał dnia 21st Lipiec 2018
| 182 wyświetleń

wnętrza w kolorze fuksji

Oryginalne mieszkanie to jedna z tych rzeczy, które cieszą. Zyskać takie można łatwo. Fuksja na ścianie – i już odróżnia się ono mocno od większości mieszkań. Kolor fuksja to intensywny odcień różu. Powstaje, kiedy zmiesza się w równych proporcjach niebieski i czerwony. Taki kolor to jeden z bardziej odważnych wyborów dla wnętrza. Kiedy jednak chodzi o oryginalność, to zawsze wiąże się to z podejmowaniem odważnych decyzji. Fuksja w mieszkaniu to wybór dla osób pogodnych i pewnych siebie, a także dla tych, którzy chcieliby tacy być. Kolor ten bowiem dodaje takich cech. Natomiast mieszkanie czyni nie tylko oryginalnym, ale też pięknym i ciepłym.

Kolor fuksja w mieszkaniu – w części dziennej

Część dzienna mieszkań to salon, jadalnia i kuchnia. W nowoczesnych wnętrzach często jest to połączone. Jest jedna przestrzeń, czyli salon z aneksem kuchennym i miejscem do spożywania posiłków. Jeśli wszystkie ściany w mieszkaniu, w jego dziennej części, będą w tym kolorze, to mogłoby to być za dużo. Fuksja to nie delikatny róż. Może męczyć, jak będzie w nadmiarze. Wystarczy, jeśli kolor ten znajdzie się na jakimś obszarze. Pozostałe ściany zwykle są wtedy białe oraz szare. Takie zestawienie barw gwarantuje elegancję części dziennej mieszkania. Dobrze też będą wyglądać wtedy czarne akcenty we wnętrzu. Im więcej czerni i fuksji, tym więcej przytulności, im więcej bieli i jasnej szarości, tym większa przestronność i lekkość wnętrz. Ściany w kolorze fuksji to także dobry wybór do holu. To ważny obszar w mieszkaniu, a często bez charakteru. Intensywna barwa ściany nada tej przestrzeni odpowiedniej rangi.

Ściany w kolorze fuksji w sypialni

Barwa ta jest jednym z lepszych wyborów dla sypialni. Raczej dla zwolenników przytulności w niej niż lekkości i świeżości. Choć i mając taki kolor na ścianach, można mieć aranżację pełną lekkości i świeżości. Wtedy wraz z fuksją muszą dominować biel lub jasna szarość. Kolor fuksja w mieszkaniu to więcej ciepła i przytulności. Takie cechy są bardzo cenione w sypialni. Także dobry humor, jaki zapewnia ten kolor, ma znaczenie. Łatwiej będzie zasnąć, a po przebudzeniu łatwiej odnaleźć w sobie pogodę ducha. Oryginalności mieszkaniu nadaje już sam ten kolor. Można jednak pokusić się i o dodanie jakichś ciekawych elementów. Ściany w kolorze fuksji mogą być tłem dla atrakcyjnych grafik i obrazów. W mieszkaniu może pojawić się fototapeta. Stylowy mebel w nowoczesnym wnętrzu także zwiększy jego wyjątkowość. Takie akcenty bardzo urozmaicają aranżację. We wnętrzu, gdzie jest dużo fuksji, nie musi być ich dużo.

Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sciany-w-mieszkaniu-w-kolorze-fuksji-inspiracje