Pokój gimnazjalisty równa się pokój indywidualisty?
Autor: Michał dnia 14th Październik 2018
| 156 wyświetleń
stylowy pokój dla nastolatka
Nastolatkowie podobnie jak i osoby dorosłe, cenią sobie oczywiście ład i porządek w miejscu swojego przebywania, czyli konkretnie we własnym pokój. Osoba w tym wieku ma już ukształtowany gust, rzeczy które lubi, kolory, które szczególnie przypadają mu do gustu. Dlatego też urządzając mu pokój, nie można kierować się tylko i wyłącznie swoim gustem. Warto oczywiście być w niektórych kwestiach głosem rozsądku, ale dać nastolatkowi odczuć, że to do niego należy zadanie urządzenia własnego pokoju.

Dekoracja ścian w pokoju nastolatka

Większość osób pamięta, jak wyglądało ich życie gdy byli nastolatkami. Gdy wiele rzeczy chcieli mieć na ścianie, w tym szczególnie plakaty i jakieś pamiątki. Dziś nic się w tej kwestii tak naprawdę nie zmieniło. Młodzi ludzie nadal chcą się wyrażać poprzez plakaty czy też rzeczy, które sami tworzą z zamiarem umieszczenia ich na ścianie. Czasem nastolatkowie decydują się również na obraz, przykładowo na modne dziś tryptyki z ulubionym zwierzęciem, ładnym pejzażem. Dobrze jest dekorując pokój, zostawić swojej pociesze nieco miejsca na własne dekoracje. Oczywiście dywany, zasłony czy też bibeloty można wybrać wspólnie, ale wolno dać również dziecku nieco wolnego pola do popisu.

Gimnazjalista – indywidualista

Dziś pokój dla gimnazjalisty to zdecydowanie pokój indywidualisty. Wiele mówi o młodym człowieku, który w nim mieszka. Oczywiście kolor ścian pokój młodzieżowy powinien mieć przede wszystkim jasny. Przykładowo beż, jasny i ciepły żółty. Są to barwy, które ocieplają całe wnętrze.
W pokoju nastolatka warto umieścić duże i wygodne łóżko. Może mieć ono jakąś ozdobną ramę, jeśli chodzi o pokój dla młodej dziewczyny. Meble powinny być oczywiście funkcjonalne, pojemne, a ilość szafek również nie powinna być zbyt mała. Warto by w szafie było umieszczone lustro, by można było przed wyjściem na spokojnie się w nim przejrzeć. Okres nastoletni to pierwsze randki, dlatego dobrze by młoda osoba bez skrępowania mogła obejrzeć swój strój, nie wystawiając się na widok wszystkim domownikom.

Odpowiednie wyposażenie

Oczywiście w takim pokoju nie może zabraknąć komputera i różnych innych sprzętów, których ceny dziś nie niszczą aż tak bardzo budżetu. Niektóre nowinki technologiczne można kupić całkiem tanio, a młodzi ludzie doskonale się w nich odnajdują. Żyrandol oraz zasłony, powinny być przede wszystkim proste. Nie powinniśmy w żadnym wypadku starać się umieścić w takim pokoju elementów, które są typowe dla osób dorosłych. Warto dać takie młodej osobie przestrzeń, w której to właśnie ona będzie się najlepiej czuła. Więcej ciekawych inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/najlepsze-kolory-scian-do-pokoju-gimnazjalisty