Zakup domu do remontu
Autor: Piotr dnia 15th Luty 2016
| 358 wyświetleń

Wymarzony dom możemy stworzyć tylko wtedy, kiedy zadbamy o każdy jego szczegół, dlatego dobrym rozwiązaniem jest kupno domu do remontu. Innym sposobem oczywiście jest wybudowanie posiadłości od podstaw, jednak zajmuje to dużo więcej czasu. Zakup wykończonego domu nigdy nie jest do końca idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto układa od dawna w głowie wyobrażenia o swoim wymarzonym mieszkaniu. Aby być zadowolonym z domu musimy przeprowadzić gruntowny remont lub wybudować go od samego początku wedle naszego planu. W obu przypadkach należy pamiętać o kolejności wykonywanych prac i korzystać z pomocy specjalistów, chyba że sami jesteśmy jednymi z nich. Jeśli ktoś decyduje się na zakup domu do remontu musi pamiętać aby dokładnie sprawdzić, czy aby dom ten nie jest sprzedawany z powodu źle wykonanej pracy przy budowie. Niestety zdarzają się takie przypadki, dlatego trzeba oglądać dom ze specjalistą, który jest w stanie ocenić poprawność dotychczas wykonanych prac.

Dom po remoncie

posadzki betonowePrzeglądając serwisy ogłoszeniowe na pewno trafimy na domy po remoncie w bardzo przystępnych cenach. Oczywiście czasem jest to prawdziwa okazja, lecz niestety zazwyczaj oznacza to, że remont został wykonany, aby tanim kosztem odnowić dom do sprzedaży. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie był dom przed remontem. Czasem odnowienie polega na malowaniu ścian, zmianie podłogi i wymianie kilku drobiazgów. Czasem zrobione są także nowe posadzki betonowe. W najgorszym przypadku trzeba liczyć się z tym, że dom naprawdę został odnowiony, aby szybko się go pozbyć po zalaniu lub innych nieprzyjemnych sytuacjach. Oznaczać to może świetne pierwsze wrażenie, aby zmylić kupujących, i wiele ukrytych wad, po remoncie wykonanym najniższym kosztem przez osoby pierwszy raz zajmujące się tym fachem.

Nie dać się nabrać

Kupując dom trzeba kierować się rozsądkiem i zwracać uwagę na wszystkie szczegóły. Bardzo dobrze jest oglądać potencjalne mieszkanie z osobą znającą się na budownictwie, która bez problemu dostrzeże wszystkie nieprawidłowości i niedociągnięcia.