Posadzka epoksydowa to zapewnienie trwałości
Autor: Piotr dnia 31st Marzec 2016
| 376 wyświetleń

Posadzki epoksydowe są tworzone z warstw twardej, trwałej powłoki epoksydowej. Epoksydy są wykorzystywane do produkcji czystego i trwałego pokrycia podłogowego. Ponadto, jest on stosowany w celu ochrony lakieru na podłogach. Nie ma tutaj mowy o plamach z tłuszczu, oleju i innych substancji. Jednak nie wszystkie podłogi mogą posiadać powłokę epoksydową. Tak więc, przed zastosowaniem posadzki epoksydowe, należy w pierwszej kolejności ocenić stan swojego betonu. Podłogi, które produkujące wilgoć zazwyczaj niszczą zdolność epoksydowych posadzek do zapewnianie trwałości. W związku z tym nie nadają się do powłok epoksydowych. Ponadto, nie należy stosować powłoki epoksydowej jeśli podłoga z betonu wcześniej była pokryta uszczelniaczem.

Kiedy inwestować w epoksyd?

Z drugiej strony, jeśli masz nową podłogę, musisz poczekać co najmniej miesiąc aż podłoga będzie całkowicie sucha przed nałożeniem epoksydowej warstwy. I jeśli planujesz malowanie podłogi, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest usunięcie starej farby przed nałożeniem jakiejkolwiek żywicy epoksydowej. Ponadto, należy również wziąć pod uwagę temperaturę powietrza w miejscu gdzie taka posadzka epoksydowa ma się znajdować. Dla optymalnego suszenia epoksydowej posadzki. Instalacja polega na usunięciu wszelkich zanieczyszczeń, czyszczenie podłogi, dokonanie odtłuszczania, chodzi też o szorowanie podłogi, odkurzanie i płukanie. Jeśli podłoga nie ma żadnych pęknięć, można natychmiast zastosować pierwszą warstwę żywicy epoksydowej. Jednakże, jeśli podłoga ma jakieś pęknięcia zaleca się, aby wypełnić szczeliny przed nałożeniem pierwszej warstwy żywicy epoksydowej. Druga warstwa żywicy epoksydowej to coś, co stosuje się dzień później.

Jakiej żywicy użyć?

Kolejna ważna decyzja jaką należy podjąć to rodzaj żywicy epoksydowej jakiej zdecydujesz się użyć. Istnieją różne rodzaje żywic epoksydowych. Posadzki epoksydowe są świetne do garażu piętrze. Oleje, smary, chemikalia i inne twory nie są im straszne. Tak, spróbuj skorzystać z podłogi epoksydowe i na pewno docenisz jej zalety.