Przytulne wnętrze z dominującą bielą – aranżacje nowoczesne
Autor: Michał dnia 7th Kwiecień 2019
| 62 wyświetleń

nowoczesne białe wnętrza

Styl nowoczesny nie wyklucza przytulności wnętrza. Można ją zyskać, nawet jak dominuje w nim biel. Kolor biały i aranżacja nowoczesna to częste połączenie. Jak zadbać o przytulność?
Osoby interesujące się aranżacją pamiętają zapewne ascetyczne, na biało urządzone wnętrza. Było w nich chłodno. Jednak biel i styl nowoczesny mogą dać zupełnie inny efekt. Kiedy ważne jest, by stworzyć przytulne wnętrza, aranżacje muszą być w bardziej domowym stylu. Nowoczesne klimaty mogą zostać, ale nie w ascetycznym wydaniu.

Przytulność białego wnętrza i inne kolory

Biel może dominować, ale w pomieszczeniu są i inne kolory. Do nowoczesnego białego wnętrza często wybiera się dodatkowo: szarość, niebieski, czerń, granat. Jest też zwykle nieco beżu. Taka kolorystyka pomaga tworzyć eleganckie i przytulne wnętrza z charakterem. Styl ma być nowoczesny, więc wybiera się meble w tym stylu. Ważną rolę odgrywa przestrzeń. Musi być sporo wolnej przestrzeni. By zyskać przytulność dla wnętrza, warto by pojawiły się w nim: dywan lub chodnik, zasłony, poduszki na kanapie, rośliny. W stylu nowoczesnym dodatków nie ma dużo. I wcale dużo być nie musi, by było ciepło i przyjaźnie. Wyraziste wzory np. biało-granatowe czy biało-czarne poduszki czy chodniki już zrobią spory efekt. Jeszcze jakaś roślina zielona i jest przytulnie. Jeśli rezygnuje się z wyrazistych wzorów, to można dodać kilka akcentów kolorystycznych np. bordowe poduszki albo złote lub miedziane zasłony.

Wnętrze przytulne i z charakterem

Białe wnętrza w nowoczesnym stylu mogą mieć i przytulność, i charakter. Wyraziste wzory, złote czy bordowe dodatki, to dodaje charakteru. Inne rzucające się w oczy akcenty np. obrazy oraz inne atrakcyjne barwy też pomogą zyskać go dla wnętrza. Jak przytulne wnętrza aranżacje mają ciekawie urozmaicane, to zyskują charakter. Nie można jednak przedobrzyć w tym. Nieco wyrazistości w białym wnętrzu daje mocny efekt. Aranżacja ma charakter. Gdyby dać i bordowe zasłony, i złote poduchy, i biały dywan w niebieskie wzory, to już byłoby za dużo. Taki nadmiar nie zgadza się z nowoczesnym wystrojem wnętrza i nie jest to wtedy wnętrze z charakterem. Tak naprawdę stworzyć nowoczesne przytulne wnętrza z charakterem jest łatwo. Dominacja bieli w tym nie przeszkadza. Trzeba pamiętać o umiarze. Dywan lub chodnik na podłodze i zasłony w oknie to elementy dodające domowego ciepła. Warto więc, by były. Jakieś jeszcze dodatki, w tym wyraziste lub o ciepłych kolorach. Ich już niewiele. I oto jest wnętrze eleganckie i doskonałe dla relaksu. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-stworzyc-przytulny-nastroj-we-wnetrzu-za-pomoca-bieli