Re-nowacja – odkryj stare meble na nowo
Autor: Michał dnia 16th Grudzień 2018
| 403 wyświetleń

Stare, stylowe meble mogą stać się ciekawym dodatkiem zarówno do klasycznych, romantycznych wnętrz, jak i nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni. Zanim wyrzucisz znalezioną na strychu komodę lub krzesło, zastanów się, czy nie warto poświęcić im nieco uwagi, by odkryć na nowo ich ukryte piękno.

Fotel z sentymentem

Podczas remontu lub przeprowadzki często okazuje się, że stare, nawet bardzo lubiane sprzęty przestają pasować do nowego wystroju naszych wnętrz. Nie musisz jednak od razu wyrzucać ulubionej sofy, tylko dlatego, że nie komponuje się z nowym kolorem ścian. Jeśli mebel jest w dobrym stanie, warto pomyśleć o zmianie tapicerki lub uszyciu dodatkowych pokrowców na siedziska i oparcia. Unikniesz pożegnania z ulubionym sprzętem, zaoszczędzisz czas i pieniądze, a przy tym zadbasz o środowisko.

Meble z duszą

Stare meble bardzo często wykonane są ze szlachetnych, naturalnych materiałów. Rzemieślnicze produkty zachwycają detalami i kunsztem wykonania, których trudno szukać w sprzętach masowej produkcji. Właśnie dlatego warto pochylić się nad ich pięknem i wykorzystać wyjątkowy potencjał, ukryty pod warstwami kurzu i starej farby.

Wdzięcznym materiałem do wszelkiego rodzaju renowacji i przeróbek są meble drewniane. Po oczyszczeniu z resztek lakieru i naprawie drobnych usterek, naturalne powierzchnie można pokryć farbą w wybranym odcieniu, dopasowanym do wystroju wnętrza i jego kolorystyki. Zabezpieczone dodatkowo odpowiednim preparatem ochronnym, odnowione sprzęty mogą służyć przez kolejne dekady, przewyższając jakością tanie propozycje popularnych producentów. Czasami tylko zmiana koloru drewna wystarczy, żeby dać meblom nowe życie.

Jeśli lubisz majsterkowanie i prace manualne, odnawianie mebli może okazać się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Bawiąc się kolorami, formami i dodatkami, możesz nadawać nowe życie zapomnianym sprzętom, które z pewnością urozmaicą wystrój Twojego mieszkania.