Samodzielnie zadbaj o charakter twojego ogrodu
Autor: Michał dnia 18th Październik 2016
| 555 wyświetleń

Nowoczesny ogród wymaga wielu poświęceń. Aby nasz projekt został sfinalizowany dokładnie w takiej formie, na której nam zależy, powinniśmy poświęcić mu dużo czasu, tak by każdy element był dopracowany od początku do końca. Nie wszystko jednak znajdować musimy w sklepach z akcesoriami ogrodowymi. Wiele elementów możemy wykonywać własnoręcznie, metodą DIY (Do It Yourself).

Akcesoria do ogrodu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszystkie akcesoria w nowoczesnych i pięknie dopracowanych ogrodach są gotowymi, kupnymi produktami. Wiele z nich powstaje dzięki wykorzystaniu materiałów pozostałych po budowie, dzięki wyobraźni i kreatywności domowników.

 

aranżacja ogrodu

 

Akcesoria takie jak skalniaki, stoły, ławy, wzniesienia i skarpy z powodzeniem można wykonać samemu. Konary i ścięte pnie posłużyć mogą za oryginalne ozdoby lub funkcjonalne dodatki – takie jak stołki, palisady, stopnie schodów czy obrzeża rabat. Zamiast stawiać na utwardzone nawierzchnie z piaskowca lub granitu wykorzystajmy tańsze materiały, takie jak żwir, glinę, betonowe płyty i kostki, drewniane elementy, korę drzew i tak dalej.

Pamiętajmy, że aranżacja naszego ogrodu powinna odznaczać się nie tylko stylem, ale też i wysoką funkcjonalnością. Meble ogrodowe, które wstawiamy do naszej przestrzeni powinny być dostosowane zarówno do dużych przyjęć, jak i czasu spędzanego kameralnie, w gronie rodziny.

Minimalizm

Obecnie jednym z przodujących trendów w dekoratorstwie jest minimalizm. Proste, niewielkich rozmiarów rozwiązania, klasyczne bryły, równomiernie rozłożone elementy infrastruktury dodają ogrodowi niezwykłego uroku, wyróżniającego go spośród sąsiadujących przestrzeni. Również w przypadku małej architektury dominują minimalistyczne elementy – proste formy, stonowane kolory i materiały takie jak kamień, szkło, metal i beton.