W jaki sposób można ożywić białą łazienkę?
Autor: Michał dnia 17th Styczeń 2019
| 146 wyświetleń
stylowa biała łazienka

Białe łazienki to ponadczasowe rozwiązanie, które warto wykorzystać w swoim domu. Doceniają je architekci wnętrz oraz osoby ceniące niebanalność, oraz elegancję. Nowoczesna biała łazienka wbrew pozorom może mieć prawdziwy pazur. To rozwiązanie dla osób, które preferują zmiany, ponieważ w przypadku białych łazienek to dodatki odgrywają największą funkcję. W jaki sposób można ożywić białą łazienkę? O czym należy pamiętać, kiedy już zdecydujemy się na biały kolor w tym pomieszczeniu?

W jaki sposób można ożywić białą łazienkę?

Nowoczesna biała łazienka z wanną to marzenie wielu osób, które w preferują relaks w domowym zaciszu. Wiele osób uważa jednak, że białe łazienki są zwyczajnie nudne i nie warto stosować ich w swoim domu. Nowoczesnego i nieco ostrego charakteru takiemu wnętrzu można dodać poprzez zastosowanie różnego rodzaju dodatków, takich jak:

  • Kolorowe świeczki,
  • kolorowe ręczniki,
  • fototapeta,
  • kwiaty,
  • ozdobne kosze,
  • kolorowa armatura.

Powyższe rozwiązania to jedne z najchętniej stosowanych rozwiązań wśród osób, które szybko nudzą się prostotą białego pomieszczenia. Jeżeli nie ma się doświadczenia w aranżacji wnętrz, można doprowadzić do tego, że łazienka może prezentować się nieco szpitalnie. Zwłaszcza w przypadku, kiedy jest to nowoczesna biała łazienka w bloku. Dodatki sprawiają, że nabiera ona zupełnie innego wyglądu, a właściciele czują, że odmienili wnętrze i znowu czują się w nim tak, jak po remoncie. Dla fanów elegancji zaleca się zastosowanie czarnych dodatków w formie świec i ręczników. W białej łazience świetnie komponuje się również zieleń, żółć oraz czerwień. Doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza jest bambus w wazonie.

O czym należy pamiętać w przypadku białej łazienki?

W takim wnętrzu fugi bardzo szybko mogą zżółknąć i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało nieestetycznie. W takim przypadku już na etapie projektu decydujemy się na płytki rektyfikowane, których dokładny montaż pozwala na uzyskanie gładkiej tafli, niczym zastosowanie gotowego bloku płytek na ścianie. Płytki te są tak dokładnie cięte, że nie wymagają zastosowania fug. Całość prezentuje się niemal doskonale. W białej łazience warto również pamiętać o tym, aby kolor sufitu był dokładnie taki sam, jak kolor płytek. Dobranie złego odcienia farby może spowodować, że będzie się on prezentował nieświeżo, jeżeli kolor będzie zbyt żółty lub zbyt szary. W białej łazience pamiętamy również o odpowiednim oświetleniu, aby zapewnić sobie wieczorny relaks oraz doskonałe naświetlenie w momencie wykonywania makijażu. Więcej przydatnych informacji znajdziecie w poradniku firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/nowoczesna-biala-lazienka-inspiracje-i-aranzacje