Czerwone ściany to ciekawy dodatek
Autor: Michał dnia 13th Maj 2018
| 380 wyświetleń

czerwone ściany w salonie

Czerwień to bardzo charakterystyczna, rzucająca się w oczy barwa. Z jej pomocą uda się ożywić niejedno wnętrze, trzeba jednak wiedzieć jak wykorzystać ten kolor. Łatwo bowiem z nim przesadzić. Ciekawym pomysłem są pojedyncze czerwone ściany w mieszkaniu. Zestawione z bardziej stonowanymi barwami prezentują się nad wyraz efektownie. A pomieszczenia, w których ściana lub jej część jest czerwona, nigdy nie będą nudne.

Jak zaaranżować czerwone ściany?

Większość aranżujących inspiracje czerpie z czasopism wnętrzarskich. Nieliczni swój pomysł na czerwoną ścianę konsultują z profesjonalnym dekoratorem. Opłaca się z nim porozmawiać, ponieważ taka osoba ma głowę pełną pomysłów. I przestrzeże przed najczęściej popełnianymi błędami. Mając jednak trochę czasu oraz chęci wielu rzeczy można nauczyć się samemu. I tak przeglądając witryny poświęcone aranżacji wnętrz, dociera się do zdjęć, na których widnieją wnętrza z czerwonymi ścianami. W tych pomieszczeniach z reguły nie ma więcej niż trzy, cztery kolory. Pojawiają się natomiast różne odcienie tej samej barwy. Taki zabieg jest uzasadniony utrzymaniem pewnej równowagi w aranżacji. Czerwień nie lubi konkurencji, jako dynamiczna, żywa barwa dobrze prezentuje się natomiast na jaśniejszym, zdecydowanie spokojniejszym tle. W pobliżu czerwonej ściany można postawić na przykład nowoczesne białe meble o geometrycznych kształtach, położyć dywan w kolorze ecru lub zdecydować się na liczne szare dodatki.

pojedyńcza czerwona ściana

Czerwień ożywia aranżację

Nie należy rezygnować z czerwieni w aranżacji. Ta żywa barwa czyni bowiem pomieszczenie miejscem charakterystycznym, wyróżnia je spośród innych podobnie urządzonych wnętrz. Jeżeli ktoś nie ma odwagi, aby pomalować całą ścianę na czerwono, może skorzystać z mniejszych dodatków w tym kolorze. Sprawdzą się tu dekoracyjne poduszki, krzesła czy narzuty. Jednak to czerwone ściany stanowią kwintesencję wykorzystania tej barwy w urządzaniu wnętrz. Nie należy się obawiać, że przytłoczą pomieszczenie. Jedna wyrazista ściana to bardziej dodatek niż baza aranżacji. Sprawdzi się w pokoju dziecięcym, sypialni czy jadalni. Umiejętnie zastosowana będzie też stanowić główną ozdobę salonu. Czerwone ściany najłatwiej stworzyć przy pomocy pojemnika dobrej farby. Jeżeli szuka się bardziej naturalnych i klasycznych pomysłów na aranżację, to warto zwrócić uwagę na cegłę. Ostatnio pojawia się w wielu wnętrzach. Nie tylko jako element konstrukcyjny, ale także dekoracyjny. Ceglane czerwone ściany to modny element współczesnych wnętrz. Dobrze komponują się z różnymi wariantami wyposażenia.

Przykłady takich aranżacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/czerwony-kolor-scian-we-wnetrzach-najlepsze-aranzacje