Dekoracje ścienne – naturalny kamień
Autor: Michał dnia 26th Kwiecień 2016
| 264 wyświetleń

W dzisiejszych czasach różnorodność artykułów do remontu jest imponująca. Rozmaite dekoracje ścienne, które są dostępne na rynku, umożliwiają osiągnięcie piorunującego efektu. Naturalny kamień dekoracyjny jest jednym z opcji na oryginalną aranżację salonu.

Wykonanie nowoczesnego i pomysłowego wnętrza nie może obfitować różnymi formami i kolorami. Grube, masywne meble, ostre barwy ścian i wiele zróżnicowanych stylistycznie dekoracji są częstymi błędami, które popełniane są nagminnie podczas urządzania wnętrz. W poszukiwaniu oryginalnych rozwiązań łatwo jest popaść w przesadę. Dlatego w aranżacji wnętrz trzeba brać pod uwagę głównie rozsądek, umiar oraz konsekwencję, które dotyczą wyboru materiałów i barw.

KAMIEŃ NATURALNY – FAKTURA

Ściany często kojarzą się z tym, że są płaskie i nieciekawe, jednakże mogą być one polem do popisu dla kreatywnych ludzi z pasją. Dzięki odpowiednim wyborom o poszczególnych elementach ściany, można osiągnąć efekt optycznie większej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na kamień dekoracyjny. Ma chropowatą powierzchnię, która doskonale sprawdza się pośród gładkich materiałów, takich jak szkło czy stal nierdzewna.

 

kamień na ścianie w salonie

 

NATURALNE KOLORY

Kamienie dekoracyjne dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu, oraz kolorystyce bardzo często sprawiają wrażenie ocieplenia wnętrza (nawet te mocno chłodne). Efekty, które przykują uwagę można osiągnąć poprzez zestawienie kompozycji jasnej i fakturowanej ściany z gładkimi podłogami w ciemniejszych odcieniach. W takim wnętrzu bardo dobrze będą wyglądały na przykład fotele, kanapy, donice zarówno w zbliżonych barwach, jak i w zupełnie innych.

DEKORACJE ŚCIENNE

Przy urządzaniu wnętrz zarówno faktura, jak i kolor nie powinny być przesadzone. Bardzo często, by uzyskać wyjątkową kompozycję wystarczy nieduży, wyraźny akcent, który będzie umieszczony jedynie na wybranym fragmencie ściany. Materiały dekoracyjne, które są fakturowane charakteryzują się ogromnym potencjałem aranżacyjnym. Dzięki temu wszystkie wnętrza będą wyjątkowe.