Odświeżanie mebli dziecięcych
Autor: Michał dnia 4th Maj 2018
| 576 wyświetleń

Oczekiwanie na narodziny dziecka to dla rodziców wyjątkowy czas. To nie tylko szczęście, ale też ogromna odpowiedzialność, i nie ukrywajmy, wysokie koszty. Wózek, ubranka, cała wyprawka. Szczególnie kosztowne jest urządzanie dziecięcego pokoiku. Możemy jednak zaoszczędzić sporo wydatków – decydując się na używane drewniane mebelki.

Meble dla dzieci – gdzie szukać

Bardzo wielu rodziców sprzedaje meble, kiedy dziecko podrośnie. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w Internecie lub udać się na giełdę, a z pewnością znajdzie się coś interesującego. Warto także popytać znajomych, którzy mają starsze dzieci. Wybierając meble, najlepiej zdecydować się na te wykonane z drewna, ponieważ jest to najtrwalszy materiał. Chociaż meble z płyty MDF również będą się pięknie prezentować.

Malowanie mebli dla dzieci

Kupując farbę, której użyjemy do malowania dziecięcych mebli, zwróćmy uwagę na to, by spełniała niezbędne normy PN-EN 71-2 i PN-EN 71-3. Jeśli meble są wykonane z naturalnego drewna, może wystarczyć jedynie pokrycie ich lakierem. Dzięki temu zachowamy estetyczny wygląd i zabezpieczymy je przed zniszczeniem. Szczegółowe wskazówki na temat lakierowania mebli znajdziecie w poradniku Viadron.

Pokój dziecięcy

Nieco inaczej sprawa wygląda, gdy kupiliśmy pomalowane meble. Wtedy w pierwszej kolejności farbę musimy zmatowić, ścierając ją papierem ściernym lub szlifierką, następnie powierzchnię trzeba umyć i odtłuścić. Po tym możemy przystąpić do malowania.

Inne sposoby na odnowienie mebli

Bardziej zniszczone meble, możemy też okleić specjalną okleiną – zamaskuje ona wszystkie niedoskonałości. Decydując się na takie rozwiązanie, pamiętajmy, że powierzchnia do której będziemy przyklejać okleinę, musi być czysta i sucha. Dobrym sposobem, na lekkie odświeżenie starych mebli jest wymiana uchwytów. W sklepach internetowych znajdziemy szeroki wybór produktów – od motylków, aż do bohaterów z ulubionych bajek.