Jak popularny jest styl chabby chic?
Autor: Bartłomiej Kowalczyk dnia 30th Czerwiec 2016
| 350 wyświetleń

Możemy zaliczyć się do grupy osób, które chciałyby zmienić wystrój swojego mieszkania, ponieważ po kilku latach stwierdzamy, że jest on nudny i nic nie wnosi w nasze życie. W innym wypadku zmienia się nasza sytuacja życiowa i to jest również świetna okazja na zmianę stylu wystroju naszego mieszkania. Do często wybieranego rozwiązania zalicza się styl shabby chic, który zyskuje ogromną popularność w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Widać, że wielu projektantów wnętrz, jak i architektów zapoznaje się z takim stylem, ponieważ są oni przekonani, że to właśnie dzięki niemu mogą zapewnić sobie określone możliwości, jak i swoim klientom, w momencie tworzenia nowoczesnych projektów wnętrz mieszkań i domków jednorodzinnych.

Bogactwo wyboru w sieci

Warto jest wspomnieć, że jest to tak zwany styl gustawiański, który oznacza zastosowanie prostych i bardziej symetrycznych kształtów w mieszkaniu, a jej elementy są również postarzałe. W ten sposób jest możliwość uzyskania właściwej elegancji danego pomieszczenia. Jeśli weźmiemy pod uwagę kolorystykę stylu shabby chic to przekonamy się, że górują w niej kolory białe, jak i odcienie kości słoniowej, blady róż. Oczywiście wiele osób decyduje się na prostsze rozwiązania, nie mają czasu na zastosowanie autentycznie starych przedmiotów. O wiele lepsze możliwości zapewniają im sklepy internetowe, w których ofercie pojawia się styl shabby chic, styl skandynawski a także prowansalski. Dzięki tej kategorii są w stanie zapoznać się z przykładowymi propozycjami tego stylu, czyli meblami, jak i dekoracjami do mieszkania. Zapewne będziemy zadowoleni z tego faktu, że shabby chic jest rozbudowany pod wieloma względami, a w takim wypadku wyjście zapewniają nam projektanci. Z ich pomocą wykonanie profesjonalnego wystroju wnętrz naszego mieszkania będzie o wiele łatwiejsze.

Próba samodzielnej dekoracji?

Czasami samodzielnie pewne osoby decydują się na przygotowanie wystroju pomieszczeń w swoim mieszkaniu, co jest możliwe, gdy się odpowiednio w to zaangażują. W przeciwnym wypadku efekt nie będzie odpowiedni, a taka sytuacja na pewno im się nie spodoba. Powinni pamiętać o tym, że shabby chic powinien być wykorzystany przez osoby, które go dobrze znają i wiedzą, w jaki sposób mogą go stworzyć w odpowiednim pomieszczeniu, jak i całym mieszkaniu. Są to również projektanci, którzy są w stanie pochwalić się swoimi innymi projektami w takim stylu, które mieli już możliwość tworzyć dla swoich wcześniejszych klientów. Wtedy posiadamy jeszcze większą pewność, że współpraca z nimi gwarantuje nam uzyskanie samych korzyści względem wystroju domu.